Dla kogo/kiedy/jak?

Zdecydowanie dla wszystkich!
Dla młodych i starych, rodzin, par, przyjaciół, indywidualnie i w grupie. Dla dobrego samopoczucia, dla zacieśnienia więzi, dla poprawy zdrowia, dla profilaktyki zdrowia, dla uspokojenia nerwów, dla wyciszenia się, dla zrelaksowania się, dla samej podróży w głąb lasu, dla znalezienia drogi w głąb siebie, dla usłyszenia pytań, dla znalezienia odpowiedzi, dla nawiązania i pogłębienia więzi z naturą, sobą, bądź bliskimi.

Kiedy? Zawsze kiedy masz ochotę, potrzebę lub możliwość.
Gdy tej ostatniej zabraknie, to skorzystaj ze zgromadzonych już leśnych doświadczeń i swojej wyobraźni, która jak wykazują badania ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i ciało. Niech las, w którym miałeś okazję się zanurzyć wszystkimi zmysłami zagości w Tobie na stałe.
Do zażywania kąpieli leśnych nie potrzebujesz niczego poza kawałkiem lasu (i też nie zawsze :-)),
nie musisz robić nic szczególnego, nie musisz mieć przewodnika, samo bowiem przebywanie w lesie już ma wspomagająca moc dla naszego zdrowia i samopoczucia. Dla zintensyfikowania jednak doznań i  korzyści proponuje Ci wspólną wyprawę, która mam nadzieję pozwoli Ci doświadczyć wiele emocji, ale też ułatwi Ci późniejsze samodzielne wyprawy do głębi lasu i swojego wnętrza.
JAK? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z naturą, wybierz najbardziej dogodną dla siebie formę: spacer, jogging, narty biegowe, rower, nordic walking oraz najbardziej przyjazne według Ciebie miejsce,
w którym będziesz czuł się bezpiecznie: ogród z drzewami, park, górski szlak, leśną ścieżkę. 
Jeśli jednak chciałbyś posmakować kąpieli leśnej w jej pełnym wymiarze wybierz się na spacer z przewodnikiem, który pomoże Ci w pełniejszej formie zanurzyć się w lasie, używając do tego wszystkich zmysłów oraz wesprze Cię w dostrzeganiu zaproszeń, które wysyła do Ciebie las.  On również będzie umiał dostosować formę kąpieli leśnej do Ciebie i wybrać z szerokiej gamy „leśnych zaproszeń” te, które nie naruszą Twojego poczucia swobody i komfortu.  Inaczej będzie też wyglądała kąpiel leśna dla osób dorosłych, a inaczej dla dzieci, czy rodzin z dziećmi, chyba że Jan będzie chciał odszukać w sobie małego Jasia, wówczas może ruszyć razem z dziećmi drogą odkrywcy, kreatora i obserwatora :-). 
Jeśli kąpiele leśne to coś co chciałbyś praktykować częściej- sam lub z bliskimi, skorzystaj z warsztatów, na których oprócz uważnego „smakowania” lasu, otrzymasz wskazówki jak samodzielnie zażywać kąpieli leśnych, na co w szczególności zwracać uwagę podczas leśnych zanurzeń oraz jak wydłużać czas ich pozytywnego oddziaływania.  Jeśli nosisz ze sobą bagaż trudnych doświadczeń, nierozwiązane problemy, przytłaczające Cię emocje lub ogromne zmęczenie- wybierz się do lasu z psychologiem na lasoterapię.
Już same metafory jakich dostarcza przyroda, a które psycholog pomoże Ci zauważyć, ćwiczenia, które Ci zaproponuje – pozwolą Ci spojrzeć na sprawy z innej perspektywy. To zaś może skutkować dostrzeżeniem nowych rozwiązań, bądź nadaniem problemom niższej rangi lub zupełnie nowej kategorii. Również swobodna rozmowa z osobą, która potrafi słuchać, empatyzować i nie oceniać –  może przynieść zaskakujące Cię skutki.
Z lasoterapii warto też skorzystać, gdy chcesz dogłębnie poznać siebie, nawiązać kontakt ze swoim wnętrzem, rozpoznać i zdjąć chociaż na chwilę maski, które nosisz na co dzień.  
Rozpocząć bardziej uważne życie, które pozwoli ograniczyć natłok myśli, decyzji do podjęcia, zadań do wykonania i cieszyć się życiem które toczy się „tu i teraz”, a nie wczoraj i nie jutro. 
Pamiętaj jednak, że zarówno w trakcie kąpieli leśnych czy lasoterapii, propozycje aktywności ze strony prowadzącego to tylko zaproszenia i to Ty decydujesz, z którymi czujesz się komfortowo i z których skorzystasz,

Zapraszam Cię na najbliższe planowane leśne spotkanie.

Kalendarz wydarzeń