Tradycja kąpieli leśnych wywodzi się z Japonii i w oryginale nosi nazwę shinrin-yoku. W swoim kraju pochodzenia, ale także w Chinach i Korei należy ona do tradycyjnych a nie alternatywnych metod leczniczych. W Europie (Skandynawia, Francja) i Ameryce Północnej  coraz częściej lekarze przepisują już tak zwane zielone recepty, w których zawarta jest wskazana dawka  „zanurzenia się w leśnej scenerii”. Czym jest kąpiel leśna? To wyprawa do głębi lasu, chłonięcie atmosfery lasu wszystkimi zmysłami, bycie obecnym „tu i teraz”.  Takie uważne czerpanie z wizyty w lesie ma pozytywny wpływ na nasze ciało, umysł i duszę.

Do zażywania kąpieli leśnych nie potrzebujesz niczego poza kawałkiem lasu (i też nie zawsze :-)), nie musisz robić nic szczególnego, nie musisz mieć przewodnika, samo bowiem przebywanie w lesie już ma wspomagająca moc dla naszego zdrowia i samopoczucia. Dla zintensyfikowania jednak doznań i  korzyści proponuje Ci wspólną wyprawę, która mam nadzieję pozwoli Ci doświadczyć wiele emocji, ale też ułatwi Ci późniejsze samodzielne wyprawy do głębi lasu i swojego wnętrza.
WARSZTATY
To oprócz doświadczania kąpieli leśnej „tu i teraz”-  zajęcia, które ułatwią Ci kontynuowanie tej przygody po powrocie do codziennego życia. Uzyskasz bowiem wskazówki jak znaleźć miejsce do korzystania z dobrodziejstw przyrody nawet, gdy mieszkasz w „miejskiej jungli”.
Zdobędziesz umiejętności budzenia swoich zmysłów w różnych realiach otoczenia przyrody, nie tylko w otoczeniu lasu,
gdyż nie zawsze mamy dostępne jego sąsiedztwo. 
Podczas zajęć poznasz i będziesz praktykował również techniki relaksacyjne dla ciała i umysłu.