Leśny Krąg Kobiet

Kręgi kobiece, Kręgi siostrzane, Kręgi kobiecej energii… – to tylko nazwy, które dla jednych z nas brzmią przyciągająco i zachęcająco, u innych wywołują zaś usztywnienie, bądź zdziwienie.

Zapomnij więc proszę o etykietach i uprzedzeniach, a odpowiedz sobie na pytania:

Czy mam ochotę na relaks?
Czy potrzebuję wsparcia?
Czy mam ochotę na spotkanie z naturą?
Czy chciałabym poczuć dobrą energię?
Czy pragnę dobrego, ciepłego, empatycznego towarzyszenia?
Czy lubię rozmawiać, bądź słuchać o sprawach ważnych, trudnych, a nawet bolesnych…?
Czy chcę współtworzyć „miejsce” z dobrą energią, pełne akceptacji?

Jeśli na którekolwiek z nich odpowiedź brzmi – TAK, to koniecznie musisz do nas dołączyć

Będziemy się spotykać w różnych terminach, w różnym składzie, w różnych tematach.

Gdzie?

W lasach wokół – https://przytulasekjg.pl/ przy jego ognisku – gdy chłodem powieje, a pod jego dachem – jeśli deszcz bądź wiatr będą nam straszne. To będzie leśny krąg, gdyż właśnie z lasu będziemy czerpać moc spokoju, energię tworzenia, siłę przetrwania, wolę wzrastania i wiele więcej. Jestem bowiem ogromną miłośniczką natury, jej piękna, metafor, które w niej odnajduję, siły która zawsze tam na mnie czeka i tym pragnę się z Wami podzielić, tym pragnę Was obdarować.

Ale nie myślcie, że jestem szaloną kobietą z lasu, bo (niestety?) nie jestem. Równie jak czuła na piękno i otwarta na świat i przyrodę, jestem – pragmatyczna oraz osadzona w nauce i badaniach – i to z nich również czerpię, będąc psychologiem. Trochę sprzeczne?
Za to bardzo kobiece. 

Jak więc będą wyglądały nasze kobiece spotkania?

Wyruszymy w las, aby tam oddać się w jego władanie i w pełni zrelaksować. Zażyjemy zmysłowych kąpieli leśnych.
Poprowadzę Cię tą ścieżką, być może w nieznane Ci jeszcze rewiry. 
Zrelaksowane, z otwartymi umysłami i sercami zajmiemy się sprawami i tematami nas nurtującymi. Będziemy sobie zadawać pytania ważne, pytania trudne, czasami nawet bolesne. Możesz odpowiadać sobie na nie w myślach, podzielić się przemyśleniami z innymi lub w ogóle tylko spotkać się z pytaniem.   Bo może to nie jest właściwy dla Ciebie czas na udzielanie sobie odpowiedzi na trudne pytania ?

Na koniec będziemy znów powracać do relaksu, uwalniając nasze myśli, wypuszczając emocje i rozluźniając ciało – poprzez świadomy oddech, medytację, proste ćwiczenia jogi, a może taniec.

Na każde ze spotkań wybierzemy myśl przewodnią, od której zaczniemy. A gdzie popłyniemy, gdzie zacumujemy? To już zależy od prądu, który nas porwie. 

 

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I OGRANICZENIA PRAWNE: Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne wypadki, które mogą wynikać z wycieczek w środowisku leśnym,  zagubienie się w terenie osób oddalających się samowolnie od grupy, zgubienie/uszkodzenie mienia uczestnika, alergii, użądleń, ukąszeń komarów, kleszczy ani chorób z nimi związanych. Prosimy o zapewnienie sobie odpowiedniej profilaktyki. 
Wszelkie aktywności związane z warsztatami w lesie podejmujecie Państwo na własną odpowiedzialność 

Zapraszam Cię na najbliższe planowane leśne spotkanie.

Kalendarz wydarzeń