WIOSENNE KOBIECE ZANURZENIE W LESIE - 02.05.2022
Zapraszam Was wszystkie na wspólną kąpiel leśną podczas, której będziemy czerpać z natury siły witalne i budować swoją wewnętrzną równowagę, odorność i siłę. Zapraszam do lasu w miejscu, które zapewni nam zewnętrzne i wewnętrzne wyciszenie, z dala od uczęszczanych szlaków. Przebieg naszej ścieżki będzie miał również wymiar metaforyczny, bo takim językiem często przemawia do nas natura i taki język ma moc docierania do naszej podświadomości, uleczania naszych wewnętrznych ran, porządkowania wewnętrznego chaosu oraz zapadania na długo w pamięć.

A więc zapraszam- 2 maja 2022 godz. 9.00. Staniszów parking przy Kościele.

Zaproś również swoją córkę, mamę, babcię, wnuczkę, koleżankę, dziewczynę, przyjaciółkę.
Nie wiem jaka będzie pogoda, nie wiem też czy będziemy budzić radość, spokój zrozumienie, nadzieję, czy może akceptację.

Zależy to w dużej mierze od tego, którą twarz nam pokaże natura i czym nas będzie chciała wesprzeć, a czym zadziwić oraz co my zobaczymy i poczujemy, jaki przekaz odbierzemy i jak go zinterpretujemy. Poddamy się temu nastrojowi i pozwolimy się jej poprowadzić. Metafory, barwy, dźwięki, kompozycje - to język jakim się posługuje przyroda, a od nas i naszego nastawienia, nastroju oraz wewnętrznych potrzeb zależy, jak go odczytamy. Pewne jest natomiast to, że będziemy budować naszą siłę, wzmacniać nasze wewnętrzne zasoby, chłonąc piękno, spokój i równowagę natury, bądź przeciwnie jej - siłę, wytrwałość i witalność.

Będzie też trochę pracy z ciałem i oddechem, które to wspomogą proces rozluźniania się oraz zakotwiczenia w teraźniejszości, co wpłynie na intensyfikację doświadczania lasu.
Pozwól więc, że będę Twoją przewodniczką w terenie i trochę po Twoim wewnętrznym świecie.
Nie ważne jaka będzie pogoda, nie wpłynie ona na jakość naszej wyprawy, a tylko zmieni nieco jej oblicze oraz sposób oddziaływania na nas. Sprawdziłam to dzisiaj- w deszczowy cudny poniedziałek- tak żeby mieć pewność  Drzewa przepuszczały tylko nieliczne krople do mojej twarzy, które delikatnie po niej spływając przywoływały moją uwagę do „tu i teraz”. Ptaki pięknie śpiewały do akompaniamentu deszczu, strumień nabierał sił, a zroszona zieleń przepięknie się mieniła. Dostosuj więc tylko strój do warunków, a ja dostosuję do nich „program”.
A jak to będzie wyglądało? Dam Ci próbkę:
„Zza zakrętu wyłania się łan wiosennych zawilców. Najpierw wpadasz w zachwyt nad ekspansją kwiatów, bierzesz kolejne głębokie wdechy i wydechy, a zachwyt wciąż trwa. W końcu siadasz pod pobliskim drzewem, przymykasz na chwilę oczy i słuchasz śpiewu ptaków.

Po chwili gama słyszanych dźwięków się poszerza i nagle zaczynasz słyszeć kolejne ptaki, wiatr w koronach drzew, płynącą
w strumieniu wodę… zaczynasz też intensywniej odczuwać zapach leśnego powietrza przesiąkniętego wiosennymi kwiatami
i być może deszczem, a gdy ponownie otwierasz oczy - dostrzegasz piękno pojedynczego kwiatu i jego misterną budowę …”
Z każdą minutą uważnego pobytu w lesie Twoje zmysły stają się coraz bardziej obecne i wrażliwsze, a Twoje odczucia bogatsze...
Tą drogą można dojść z punktu „lęk/smutek/niemoc/zwątpienie” do „wyciszenie/ /radość/ nadzieja/ wewnętrzna siła”.
Pomimo kroczenia tą samą ścieżką w lesie, każda z nas podąży trochę odmienną, własną wewnętrzną drogą, każda zauważy też inne odcienie lasu oraz jego mieszkańców.

Co jeszcze zyskasz prowadząc taki dialog z lasem? Napiszę ogólnie- poprzez uważny kontakt z naturą poprawi się Twoje samopoczucie, odczuwany dobrostan, zmniejszy odczuwany stres, a na przyszłość- zbudujesz swoją odporność fizyczną i psychiczną, co ma prewencyjne działanie m.in. w zakresie infekcji, depresji i lęku. Korzyści jest znacznie więcej, a zainteresowanych odsyłam na moją stronę www.naturalniewkarkonosze.pl
Polecam i zapraszam
Inwestycja:
Leśne wiosenne kobiece zanurzenie z przewodnikiem kąpieli leśnych i psychologiem w jednej osobie – 4 h - 80 zł/osobę, druga osoba (córka, wnuczka, mama, babcia itp.) 60 zł/osobę.
Liczba miejsc ograniczona do 14 osób.
Zapisy przyjmuję na maila: biuro@spaceremwlas.pl (w tytule proszę wpisać: leśne zanurzenie 02.05.2022), w odpowiedzi otrzymacie informację o dostępności miejsc, dane do płatności i informacje organizacyjne.
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I OGRANICZENIA PRAWNE: Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne wypadki, które mogą wynikać z wycieczek w środowisku leśnym,  zagubienie się w terenie osób oddalających się samowolnie od grupy, zgubienie/uszkodzenie mienia uczestnika, alergii, użądleń, ukąszeń komarów, kleszczy ani chorób z nimi związanych. Prosimy o zapewnienie sobie odpowiedniej profilaktyki. 
Wszelkie aktywności związane z warsztatami w lesie podejmujecie Państwo na własną odpowiedzialność